افزایش اعتماد به نفس در زنان

افزایش اعتما‌د به نفس در  زنان با ۷ تکنیک جذاب 

اگر کارمند، کارآفرین، مدیر اجرایی یا هر نقش دیگری دارید، باز هم زنان گاهی در تجارت با اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می‌کنند.
طبق تحقیقاتی که انجام شده، زنان بیشتر از مردان پتانسیل و عملکرد خود را دسته کم می‌گیرند و در جریان مذاکرات حقوقی، پول کمتری را می‌خواهند.
همین‌طور از رقابت برای فرصت‌هایی که احساس می‌کنند کاملا واجد شرایط نیستند، خودداری می‌کنند.

درود به شما همراه گرامی، زهره بیک‌مراد هستم سخنران و مدرس خودباوری بانوان
مسئله‌ایی که ذهن خیلی از خانم‌ها را مشغول کرده، موضوع اعتماد به نفس است. و این قضیه فقط یک دسته از زنان را دربر نمی‌گیرد بلکه زنان حتی در جایگاه‌های بالای اجتماعی هنوز با این مورد مواجه هستند.
پس موضوع حائز اهمیت برای من رسیدگی به مبحث اعتماد به نفس در زنان است که در اینجا به ۷ مورد خیلی مهم و جذاب اشاره کرده‌ام.

در ادامه مقاله با تیم تحقیقاتی آکادمی آموزشی بیک مراد همراه باشید تا این موضوع را موشکافی کنیم.

نکته مهم اینجاست؛

برای ایجاد اعتماد به نفس و بیرون آمدن از منطقه آسایش، به تمرین نیاز هست. لازم هست که در ابتدا متوجه بشید که با سندرم ایمپاستر مواجه هستید و یا نه، فقط به کمی اعتماد به نفس نیاز دارید. (در سندروم ایمپاستر موفقیت خود را براساس شانس می‌بینیم، نه بر اساس تلاش و لیاقت‌مان و توانایی‌های خود را‌ انکار می‌کنیم)

کمبود اعتماد به نفس می‌تواند مانعی جدی برای موفقیت باشد

می‌توانید برای سنجش اعتماد به نفس و خودباوری، در تست اعتماد به نفس شرکت کنید.

برای اینکه یک زن بااعتماد‌ به نفس باشید، باید این باور را داشته باشید که توانایی انجام کاری را دارید.
برای نشان دادن اعتماد به نفس واقعی باید به خود اعتماد داشته باشید و خودباوری را در خودت تقویت کنید تا بتوانید به خود متکی باشید.

خودباوری زنان همین‌جا خود را نشان می‌دهد.

« اعتماد به نفس چیزی است که افکار را به عمل تبدیل می کند »

اگر قرار است کاری را انجام دهید، نیازی به تسلط ۱۰۰ درصدی ندارید. شاید تجربه ۶۰ درصد آن را داشته باشید، اما اگر باور دارید می‌توانید ۴۰ درصد باقی آن را برعهده بگیرید، می‌توانید آن کار را قبول کنید.
وقتی می‌گویید برای چالش آماده هستید، دیگران هم به همان اندازه که شما به خودتان باور دارید، به شما ایمان خواهند داشت.

این نکته مهم را به یاد داشته باشید؛

اعتماد به نفس ویژگیی نیست که مختص بعضی از افراد شود که با آن متولد شوند و شامل بقیه نشود.
بلکه یک مهارت است که در طول زمان می‌توانید آن را توسعه دهید، اصلاح کنید و در مسیر خود و آینده درخشان‌تان از آن استفاده کنید.

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند،

تکنیک افزایش اعتماد به نفس در زنان

تکنیک افزایش اعتماد به نفس در زنان

۱_هم خودکارآمدی بالایی دارند و
۲_هم ترس کمی از شکست دارند

خودکارآمدی؛

باور فر‌د به توانایی‌هایش برای رسیدن به موفقیت. منظور ارزیابی مثبت از قابلیت‌هایش است.

ترس کم از شکست؛

همان تمایل فرد به بیرون رفتن از منطقه امن مرتبط است. تکنیک‌های اعتماد به نفس به هر دو و یا یکی از این موارد اشاره می‌کند.

تعریف دیگر اعتماد به نفس؛

قدردانی از ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد شماست.

افرا‌د بااعتماد به نفس برای تصدیق دستاوردهای خود نیازی به تایید دیگران ندارند، در عوض آن‌ها تشویق کننده خود هستند و به خود اعتماد دارند.

زنان بااعتماد‌به‌نفس‌ مراقبت از خود را در اولویت اصلی می‌گذارند. این زنان از نظر جسمی، عاطفی و روحی از خود مراقبت می‌کنند.

اگرچه از زنان انتظار دارند که از همه اطرافیان خود مراقبت کنند، ولی شواهد نشان می‌دهد بی‌توجهی به خود باعث درگیری با دیگران می‌شود و اعتمادبه‌نفس را کاهش می‌دهد.‌

گاهی اوقات افرادی هستند که صلاحیت کمتری نسبت به ما برای انجام کاری را دارند که می‌خواهیم انجام دهیم فکر می‌کنید چرا آن کار خوب شامل آن‌ها میشود نه ما ؟
دلیل اش مشخص است، آن‌ها به توانایی های خود اطمینان دارند، در حالیکه ما همچنان به خودمان شک داریم.

قبلا در بعضی مواقع فکر میکردم چون کامل و یا موفق نیستم، دلیلی برای داشتن اعتماد به نفس ندارم. اما هم اعتماد به نفس و هم عزت‌نفس از عوامل بیرونی بدست نمی‌آید. بلکه به دوست داشتن خود و پذیرش ما همان‌گونه که هستیم مربوط می‌شود و دانستن اینکه هنوز لیاقت خیلی چیزها را داریم.

همه چیز درباره ۷ نشانه یک زن با اعتماد به نفس که مردم به اندازه کافی در مورد آن نمی‌دانند؛

تکنیک افزایش اعتماد به نفس در زنان

تکنیک افزایش اعتماد به نفس در زنان

داشتن این 7 نشانه از یک زن با اعتماد به نفس می‌تواند برای شما معجزه کند. برای کمک به شما برای به دست آوردن شغل بهتر، روابط قوی تر و فرصت های بزرگ.

۱_تعریف را بپذیرید:

هر زمان از شما تعریف می‌شود، قبول‌ کنید. لبخند بزنید و تشکر کنید. در این صورت است که شما بااعتمادبه‌نفس هستید. در غیر اینصورت، افرادی که این مهارت را ندارند، زمانی که تعریف و تمجیدی را در مورد خود می‌شنوند این سوال را می‌پرسند؛

« واقعا ؟ تو اینطور فکر میکنی؟ »

و یا دلایلی را می‌آورند که سزاوار تعریف و تمجید نیستند.

تعریف را بپذیریم و آن را به عنوان ویژگی مثبتی در مورد خود ببینیم و همین‌طور سعی کنیم آن را ارتقا دهیم چون ویژگیی هست که دیده هم می‌شود.

۲_واضح صحبت کنید:

برخی از خانم ها عادت بدی دارند که آرامِ آرام صحبت می‌کنند و این باعث می‌شود بدون اعتماد به نفس به نظر برسند. علم به ما می‌گوید که افرادی که بلندتر صحبت می کنند غالب تر هستند و تسلط بیشتری رو صحبت‌شان دارند.
با صدایی واضح و رسا صحبت کنیم و نترسیم از اینکه صدای‌مان شنیده شود.
تمرینات صداسازی را در مقاله‌ی فن بیان جستجو کنید و تمرینات مربوط به آن را انجام دهید که به کارتان می‌آید.
لینک مربوط به صداسازی👇🏼

۳_از منطقه امن ات فاصله بگیر:

منطقه آسایش چیست؟

منطقه راحتی، امن یا آسایش، مجموعه ای از رفتارها، روال ها و اعمال معمولی است که با آن‌ها آشنا هستید. این شامل عادات و روال های منظم شما است که در آن، سطوح پایینی از استرس و اضطراب را با خطر کم یا بدون آن تجربه می کنید.

افرادی که گفته می شود “در منطقه آسایش زندگی می کنند” معمولاً حداقل ریسک را انجام می دهند و در ازای آن حداقل پاداش دریافت می کنند.

در حالی که ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد، بیرون آمدن از منطقه راحتی شما یک راه عالی برای راحت تر شدن است. همانطور که چیزهای جدید را امتحان می کنید، احساس قدرت و شجاعت بیشتری می کنید.مثل صحبت کردن در جمع‌ها، اظهار نظر کردن، در سمینارها دست بالا بردن و سوال پرسیدن،….

متعهد بشید که یکی از این اقدام‌ها را انجام دهید👌

۴. لباسی بپوشید که بهترین احساس را در شما ایجاد می‌کند:

دلیلی وجود دارد که هم خانم‌ها و هم آقایان برای جلسات پرمخاطب لباس‌های متناسب می‌پوشند. آنها می خواهند با اعتماد به نفس به نظر برسند و احساس کنند که شلخته و استرس زا نیستند. اگر در محل کار از منطقه راحتی خود خارج می شوید، لباسی بپوشید که به شما احساس قوی و قدرتمندی بدهد. این می تواند به شما اطمینان بیشتری بدهد و به شما کمک کند اعتماد به نفس ایجاد کنید.
پوشیدن لباس مناسب و آراسته بودن یکی از موارد خیلی مهم برای افزایش اعتمادبه‌نفس است.

۵_فهمیدن اینکه چه کسی می‌خواهید باشید:

در دوران کودکی بسیاری از دختران چیزهایی که می‌خواستند را تجسم می‌کردند و حتی در موردش صحبت هم می‌کردند که وقتی بزرگ شوند دوست دارند چه چیزهایی را داشته باشند و یا به کجاها سفر کنند. چه شغلی را انتخاب کنند و…..

برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود، باید بفهمیم:

💎چه کسی می‌خواهیم باشیم؟
💎ارزش‌های اصلی‌مان چه هستند؟
💎بهترین نسخه از ما، چطور به نظر می‌رسد؟
💎چگونه راه میرود؟
💎چگونه صحبت می‌کند؟
💎با چه افرادی معاشرت می‌کند؟
💎چه دوستانی را انتخاب می‌کند؟…..

با طوفان فکری شروع کنیم، تا به جواب سوالات‌مان برسیم.

۶_روی بهبود زبان بدن خود تمرکز کنید:

نشانه های غیرکلامی شما می تواند چیزهای زیادی در مورد سطح اعتماد به نفس شما بگوید.
حضور خود را اعلام کنید؛ قد بلند بایستید یا صاف بنشینید و بدن خود را به سمت دیگران هدایت کنید. با دست دادن محکم شروع کنید و با افرادی که با آنها صحبت می کنید تماس چشمی مستقیم برقرار کنید.
( اگر می‌خواهی در مورد زبان بدن، اطلاعات کامل‌تری را بدست بیاوری، روی لینک بزن 👇🏼)

۷_با دیدن اعتماد به نفس زنان از آن‌ها یاد بگیرید:

برای اینکه ببینید اعتماد به نفس در عمل چگونه به نظر می رسد، با افراد مثبت و مطمئن دیگر ارتباط برقرار کنید. اگر یک سخنران کاریزماتیک را تماشا می‌کنید یا می‌بینید در جلسات‌تان کسی مقدمه‌ای عالی دارد، به این فکر کنید که چرا با اعتماد به نفس به نظر می‌رسند و سعی کنید از آن تاکتیک‌ها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، اعتماد به نفس می‌تواند مسری باشد. همانطور که مهارت های خود را توسعه می‌دهید، فرصت هایی برای حمایت و ایجاد اعتماد به نفس در سایر زنان اطراف خود بیابید.

برای بالا بردن اعتماد به نفس در رانندگی مقاله آن را مطالعه کنید.

کلام آخر:

هیچ کس با اعتماد به نفس متولد نمی شود. این هدیه ای است که به خود می دهید.

جسور باشید، ریسک کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید.
قرار دادن خود در موقعیت‌های جدید،
این مزیت شگفت‌انگیز را دارد که باعث می‌شود به قدرت خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

حداقل چیزی که بدست می‌آورید، این است که می‌دانید تلاش کرده اید (و این چیزی بیشتر از بسیاری از مردم دیگر است). اعتماد به نفس خود را در طول زمان با قرار دادن خود در موقعیت‌های مختلف و جشن گرفتن برای خود افزایش دهید.

اگر می خواهید اعتماد به نفس بیشتری را تقویت کنید، یک چالش طولانی مدت ۳ ماهه را با راهنمای ما در مورد چگونگی ایجاد اعتماد‌به‌نفس قوی در ۱۲ هفته (یا کمتر!) امتحان کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *