مشاغل پر درآمد برای خانم‌های خانه‌دار

معرفی مشاغل پر درآمد برای خانم‌های خانه‌دار توسط استاد بیک‌مراد

درود به همراهان گرامی، زهره بیک‌مراد هستم سخنران و مدرس خودباوری و فن‌بیان بانوان
در اینجا با هم مروری داریم بر مشاغل پر درآمد برای خانم‌های عزیز که بتوانند در کنار مسئولیت‌های زیادی که دارند، از نظر مالی هم به خودشان کمک کنند.

در گذشته از زنان انتظار می‌رفت، زمانی که شوهران‌شان به بیرون از خانه می‌روند و نان در می‌آورند، آنان کارهای خانه را انجام دهند.
اما در حال حاضر این تفکر به شدت به چالش کشیده شده است.

در حال حاضر می‌بینیم، اکثریت زنان شروع به کار کردند. حتی شرکت‌ها موقعیت‌های زیادی را برای انجام کار در خانه، برای زنان خانه‌دار ایجاد کردند.

برخی از زنان نیز، تجارت آنلاین را آغاز کردند و به کارآفرینان موفقی تبدیل شدند.

با این حال، این تغییر به این معنا نیست که همه خانم‌ها اکنون باید بیرون بروند و به دنبال شغل باشند. این تغییر بر این واقعیت متکی بود که بانوان باید حق انتخاب داشته باشند تا خودشان تصمیم بگیرند که چه کاری را انجام دهند.

در جلساتی که استاد بیک‌مراد با خانم‌های خانه‌دار داشتند، اکثریت آنان تمایل دارند که درآمد خودشان را داشته باشند ولی به علت مخالفت همسر با کار در بیرون از خانه و یا داشتن فرزندان کوچک یا مسیرهای پر ترافیک و… ، چالش‌هایی برای داشتن درآمد بالا برای‌شان بوجود آمده.
در آکادمی آموزشی استاد زهره بیک‌مراد راهکارهایی را برای حل این چالش‌ها برای‌تان در نظر گرفته‌ایم که با هم مرورشان می‌کنیم؛

مزایای کار در خانه :

کار بانوان در خانه

کار بانوان در خانه

کار در خانه مزایای خود را دارد، خانم‌ها به سادگی می‌توانند از فرزندان و خانواده خود مراقبت کنند و همچنان به وقت خود کار کنند و تعادل بین کار و زندگی خود را حفظ کنند.

در اینجا برخی از مزایای کار در خانه آورده شده است:

۱_انعطاف‌پذیری در برنامه :

خانه‌دار بودن و مدیریت کار، هر دو با تلاش زیاد همراه است.
اما مشاغل آنلاین با مزیتی همراه است که می‌توانید طبق برنامه خود، به راحتی در خانه کار کنید. کار آنلاین به شما این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا به راحتی زمان خود را بین خانواده و محل کار مدیریت کنید.

۲_هزینه کم :

نیازی ندارید برای کار و کسب درآمد به مسیرهای طولانی بروید، شما به راحتی می‌توانید از اتوبوس‌ها و ترافیک شلوغ راحت شوید و با خیال آسوده، پولی که برای حمل‌ونقل خرج می‌شود را پس انداز کنید.

۳_بدست آوردن انرژی دوباره :

همه دوست دارند بین کار استراحت کنند، تا پر انرژی به کارشان ادامه دهند. اما کار در خانه برای استراحت متفاوت به نظر می‌رسد. می‌توانید بدون نگرانی در مورد همکاران، حرکات کششی مکرر، نوشیدن قهوه و حتی یک چرت با‌کیفیت داشته باشید.

۴_صرف وقت برای خانواده:

وقتی در دفتر کار می‌کنید، همیشه استرس دارید که آیا بچه های‌تان از مدرسه آمده‌اند، ناهارشان را خورده‌اند یا نه. اما می‌توانید به راحتی فعالیت‌های آنها را در حین کار در خانه زیر نظر داشته باشید. شما می‌توانید از اعضای خانواده خود مراقبت کنید و تا جایی که می‌توانید زمان خود را بدون نگرانی از دیر رسیدن به خانه با آن‌ها بگذرانید.

۵_رفت و آمد آسان:

برای آماده شدن برای کار، لازم نیست سه تا چهار ساعت زودتر از خواب بیدار شوید. شما به راحتی می‌توانید برای یوگا، مدیتیشن و فعالیت های روزمره مهم خود به جای استرس در مورد گذراندن وقت در ترافیک و دیر رسیدن به دفتر وقت بگذارید.

۶_افزایش بهره وری:

کار در خانه باعث می‌شود، استرس شلوغی، دیر رسیدن تاکسی، برای رسیدن به دفاتر در محیط‌های مختلف و سیاست‌های اداری را کاهش می‌دهد. همانطور که سطح استرس شما کاهش می‌یابد، می‌توانید با راحتی بیشتر روی کار خود تمرکز کنید و کمتر بر روی حواس پرتی‌های بیرونی تمرکز کنید. استرس کمتر سطح بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد و می‌توانید برنامه‌های بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید.

۷_فضای کاری خود را طبق سبک کار‌ی‌تان دیزاین کنید:

شما می توانید فضای کاری خود را با توجه به روحیه و سبک خود ایجاد و طراحی کنید. یک فضای کاری شخصی، خلاقیت و بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

لیست مشاغل پر درآمد برای خانم خانه دار :

لیست مشاغل پر درآمد برای خانم خانه دار

لیست مشاغل پر درآمد برای خانم خانه دار

زنان نیازی ندارند برای مخارج خود به مردان یا کسی وابسته باشند. دسترسی به اینترنت باعث ایجاد مشاغل آنلاین ساده و آسان برای زنان شده است.

ما فهرستی از مشاغل را برای زنان خانه‌دار، تهیه کرده‌ایم تا به آنها کمک کنیم، از نظر مالی مستقل شوند. می‌توانید این مشاغل را به صورت تمام وقت یا پاره وقت شروع کنید.

۱_تولید و فروش محصولات دست ساز:

زیبایی محصولات دست ساز را هر انسانی به خوبی درک می‌کند.
اگر در یک هنر خاص مهارت دارید، می‌توانید روی آن کار کنید. مثلا هنر شمع‌سازی، که می‌توانید با شکل‌های مختلف بسازید و به فروش برسانید.
همین‌طور که شاهد هستید، این روشی است برای کسب درآمد بانوان و به لطف اینترنت، آسان‌تر از همیشه است. در سایت هایی مانند دیوار، شیپور ، اینستاگرام ، تلگرام و واتساپ به هر کسی اجازه می‌دهند محصولات خود را برای فروش قرار دهند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنر خود را از طریق، رسانه های اجتماعی محبوب کنید و آماده راه اندازی حرفه خود باشید.
این یکی از ساده ترین گزینه ها در میان مشاغل پر درآمد ، برای کسب درآمد در ایران است.

۲_یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید؛

این یکی از بهترین راه های کسب درآمد خانم‌ها هست همراه با کسب شهرت است. یوتیوب به عنوان یک پلتفرم عظیم است و هر روز صدها ساعت محتوا از آن مشاهده می شود.
در یوتیوب می‌توانید هر نوع محتوایی را آپلود کنید. مثلا دستورهای آشپزی سرگرم‌کننده و آسان را آموزش دهید یا آموزش نقاشی و طراحی یا….
YouTube پلتفرمی برای شماست.

۳_بازاریابی دیجیتال:

بازاریابی دیجیتال یکی دیگر از مشاغل عالی برای کسب درآمد بانوان است. از آنجایی که مصرف‌کنندگان بیشتر و بیشتر به سمت خدمات مبتنی بر اینترنت و استفاده روزافزون از اینترنت می‌روند، برندها این تغییر را درک کرده و شروع به پخش تبلیغات خود به صورت آنلاین کرده‌اند.
بهترین بخش در مورد بازاریابی دیجیتال این است که این شغل به مدرک دانشگاهی نیاز ندارد. دوره های آنلاین زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا اصول اولیه این شغل را بیاموزید و به شما امکان می دهد در خانه درآمد کسب کنید و یکی از مشاغل پردرآمد است.

۴_فروش غذای خانگی:

چه کسی غذای خانگی را دوست ندارد؟ اکثر دانشجویان و ورزشکارانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند، روز شماری می‌کنند تا به خانه برگردند و غذای خوشمزه مادرشان را بخورند. افراد بیشماری دور از خانه‌های خود زندگی می‌کنند و غذاهای خانگی را ترجیح می‌دهند و این منجر به بازار بزرگی می‌شود که شما به عنوان یک خانم خانه دار می‌توانید از آن استفاده کنید.
بهترین راه برایی شروع، نزدیک بودن به محل اسکان این افراد هست در غیر اینصورت، می‌توانید غذای داغ خانگی را از طریق اپلیکیشن‌های تحویل غذا تحویل دهید و پس از آن در مناطق دیگر گسترش دهید.

۵_تدریس انلاین :

شما می‌توانید در زمینه‌ایی که تخصص دارید، تدریس انجام دهید.
حتی می‌توان کلاس‌های تدریس آنلاین خود را با کمک پلتفرم‌هایی مانند گوگل میت یا اسکای‌روم راه‌اندازی کنید.

۶_در یک حیطه متخصص شوید:

در خیابان خانمی را دیدم که به سمت‌ام آمد و درخواست کرد کوکی‌های خوشگلی را که درست کرده بود را بخرم. این کوکی‌ها را در شکل‌ها و طرح‌های عروسکی درست کرده بود و داخل پک گذاشته بود و هر پک با توجه به مقدار کوکی‌هایش قیمت‌های متفاوتی داشت. چقدر خوب می‌شود که هر کدام از ما با توجه به مهارتی که داریم، در آن کار حرفه‌ایی شویم. چون در آن صورت است که خلاقیت هم به سراغ‌مان می‌آید و به قول معروف می‌توانیم سنگ تمام بگذاریم.
ببیند در مورد چه چیزی مهارت دارید و همین‌طور اگر به آن علاقه‌مند هم هستید، در آن زمینه خود را رشد دهید و کسب درآمد داشته باشید.
وقتی مهارت و علاقه در کنار هم قرار می‌گیرند می‌توان درآمد بالا را بدست آورد و شغل خود را جزو مشاغل پردرآمد آورد.

۷_آژانس مسافرتی :

رزرو برنامه‌های سفر برای خانواده‌ها یک دغدغه است و این دغدغه یک بازار بزرگ را برای آژانس‌های مسافرتی و برنامه‌ریزان ایجاد کرده است.
در حال حاضر می‌توان بصورت آنلاین، آماده‌سازی سفر را برای خانواده‌ها انجام داد.
این شغل به حداقل تلاش نیاز دارد و تنها با دادن اطلاعات و کلیک کردن می‌توان این کار را انجام داد و منبع درآمد خوبی برای خانم‌ خانه‌دار محسوب می‌شود.

۸_یک وبسایت راه اندازی کنید:

وبسایت‌نویسی در حال تبدیل شدن به یک پلتفرم محبوب برای خانم خانه‌دار برای کسب درآمد است . مزیت وبسایت نویسی این است که می‌توانید تقریباً در مورد هر چیزی که می‌دانید بنویسید. همچنین باید کمی وقت بگذارید تا در مورد بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر گوگل بیاموزید. به طور خلاصه، سئو به این معنی است که چگونه محتوای وب سایت‌های مختلف با توجه به جستجوهای کاربران مختلف اینترنت تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در مورد “نحوه رنگ کردن مو در خانه” بنویسید، ابتدا باید کلمات کلیدی مختلف را بررسی کنید.مردم هنگام جستجوی این موضوع یا هر موضوع مشابه دیگری در مورد رنگ مو از آن استفاده می‌کنند. هرچه بیشتر این ابزار فنی را درک کنید، محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری خواهد داشت.

۹_یک سالن خانگی راه اندازی کنید:

 می‌توانید آن را راه اندازی کنید. دوستان و خانواده و نزدیکان را برای تبلیغ آن دعوت کنید. پس از انجام تبلیغاتِ دهان به دهان، سالن شما به زودی رونق خواهد گرفت.مثل فروش لباس یا نمونه کار برای دوخت لباس‌های مجلسی،…

۱۰_ادیت و تدوین فیلم:

این روزها بخاطر اینکه افراد ویدیوها و پوسترهای زیادی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند، نیاز دارند روی این ویدیوها کار شود، تا بازدید بیشتری را داشته باشند.در واقع بازار ادیت و تدوین فیلم داغ است و این کار را می‌توان در خانه با گوشی و یا کامپیوتر انجام داد و یکی از راه‌هایی است که افراد برای کسب درآمد در ایران انجام می‌دهند و می‌توان درآمد خوبی را بدست آورد.

۱۱_نویسنده آزاد:

اگر عاشق نویسندگی هستید، می‌توانید مشاغل آنلاینی را نیز پیدا کنید که در آن شرکت‌ها، نویسندگان آزاد را استخدام می‌کنند تا حجم کار خود را به اشتراک بگذارند. این یکی از بهترین شغل‌ها برای خانم های خانه دار در خانه است. شما می‌توانید از علاقه خود به نوشتن کسب درآمد کنید. یکی از وب سایت هایی که می توانید در آنها کار آزاد پیدا کنید عبارتند از:
• لینکدین‌
و می‌توانید با محتوا نویسی درآمد بالا بدست آورید.

۱۲_مدیریت منابع انسانی:

شما همچنین می‌توانید به عنوان یک مدیر منابع انسانی آزاد کار کنید. چندین شرکت وجود دارند که خانم‌ها را از راه دور استخدام می‌کنند تا به آنها در استخدام افراد مناسب کمک کنند. وظیفه شما به عنوان یک مدیر منابع انسانی این خواهد بود که با افراد بالقوه ارتباط برقرار کنید، مشخصات آنها را بررسی کنید و آنها را فهرست کنید و مصاحبه ها را برنامه‌ریزی کنید.

۱۳_کارهای تایپ :

اگر به دنبال شغلی بدون تجربه زیاد هستید، می‌توانید به دنبال شغل تایپ آنلاین باشید. تنها چیزی که نیاز دارید یک اتصال اینترنتی، کامپیوتر یا لپ‌تاپ است و همه چیز آماده است.

شروع به کسب درآمد کنید

در حال حاضر امکانات بسیار زیادی برای خانم‌های خانه‌دار وجود دارد تا پول کافی بدست آورند. مادرانی هستند که باید حتما در کنار فرزندان خود باشند، در واقع با وجود تکنولوژی می‌توانند به فرصت‌های شغلی مختلف نگاه کنند، چیزی که به آن‌ها اجازه می‌دهد از خانه درآمد کسب کنند ،حالا این شما هستید که می خواهید از فرصت استفاده کنید و شغل خود را تبدیل به یکی از مشاغل پردرآمد کنید.
یادمان باشد، فرصت ها برای کسانی که می‌توانند آن‌ها را امتحان کنند، ارائه می شود. امتحان کردن آن‌ها ضرری ندارد و از آن‌ها یاد خواهید گرفت.

سوالات متداول

۱_کدام نوع شغل برای یک خانم خانه دار بهتر است؟

پاسخ: کار در خانه برای خانم خانه‌دار بهترین شغل برای آن‌هاست. در عصر حاضر فرصت‌های شغلی آنلاین زیادی وجود دارد. آن‌ها می‌توانند کارهای آنلاین را بدون به خطر انداختن وقت خود و خانواده انجام دهند و به راحتی می‌توانند بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنند. مشاغل آنلاین مانند وبسایت‌نویسی، تدریس خصوصی، مدیر منابع انسانی و غیره می توانند برای آنها عالی باشند.

۲_چگونه می‌توانم بدون تجربه در خانه کار کنم؟

پاسخ: برخی از مشاغل نیاز به تجربه ندارند و به راحتی می‌توانید با انجام کارهایی که به مهارت کمتری نیاز دارند شروع و کسب درآمد کنید.در زمینه‌هایی مانند آشپزی، خیاطی، اَدمینی و غیره.17:37

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *